Anna Zabłocka
urodziła się w Mokrsku w 1952 r. Księgowa, obecnie na emeryturze. Jej pasja to dziedziny sztuki ludowej: rzeźba, wycinanka, malarstwo, zdobnictwo. Wykonuje mniejsze prace głównie anioły, świątki i ptaszki. Ze zdobnictwa: kwiaty, bukiety i pająki. Malarstwo: pejzaże, ikony, pisanki. Współorganizatorka wystaw rękodzieła ludowego w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Spale i Kędzierzynie Koźlu.Współorganizatorka wystaw i warsztatów rękodzieła ludowego w szkołach, domach kultury i Ośrodku Szkoleniowo - Wypoczynkowym „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim.
Wacław Zabłocki
urodził się w 1950 r. w Lututowie.
Znany jako "pan telewizorek", bo latami zajmował się naprawą telewizorów. Pracował również jako BHP-owiec w Niemczech, był prezesem GS, a obecnie jest dyrektorem GOK-u w Lututowie.
Za swoją działalność posiada wiele wyróżnień: ZMW-srebrną odznakę ZSMW 1975, LOK-brązową odznakę 1978, PZPR, PSL, złoty krzyż zasługi 1998, STL - podziękowania ZG STL w Lublinie 1997 i 2002, PZE- złotą odznakę 2001, LZS- złotą odznakę LZS 2006, OSP-złoty medal za zasługi dla pożarnictwa 2009. Organizator dziesiątek gminnych, powiatowych mistrzostw szachowych
i warcabowych. Kilkunastu mistrzostw tenisa stołowego i brydżowych. Twórca ludowy w dziedzinach: rzeźba, wycinanka, zdobnictwo, plecionkarstwo, gawędziarstwo.
Opiekun Kapeli Ludowej „Lututowianie” z którą odwiedził trzy razy Węgry, Luksemburg, Warszawę, Łódź, Wrocław, Toruń, Złotoryję, Częstochowę, Kazimierz i kilkanaście powiatów.
Organizator wystaw rękodzieła ludowego w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Spale i Kędzierzynie Koźlu. Organizator pogadanek o wierzeniach ludowych i warsztatów rękodzieła ludowego.
Organizator 9 Plenerów Malarsko-rzeźbiarskich Województwa Łódzkiego.Organizator 11 Biesiad Zespołów Folklorystycznych i Kapel Ludowych. Autor wielu publikacj: „Szkic z Dziejów Lututowa” 1405-1945, „Borusowe Bajania”- zbiór podań i bajek z terenu gmin Klonowa i Lututów, ”Moja mała ojczyzna” - tomik poezji, folder z realizacji zadania ekologicznego WFOŚiGW, 23 numery „Wieści Lututowskich” niskonakładowej gazetki gminnej, cykl 9 widokówek prezentujących gminę Lututów, folder z Przeglądu Folklorystycznego „Ocalić od zapomnienia”.